Liebster Award

Zostałam nominowana do  Liebster Award  przez Deville :)
Dziękuję, dziękuję bardzo ;**


 
 
Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę” Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.


Oto pytania, które zadała mi Devilla :)


1. Kiedy powstało pierwsze zdanie Twego opowiadania?

  Jeżeli chodzi 'Drzwi Przeznaczenia' to... 13 kwietnia 2013roku w sobotę :D (dobrze, że nie był to 13 piątek xd)

2. Ulubiony film? Dlaczego właśnie ten?

 Nie mam ulubionego filmu.  To zależy tylko od mojego nastroju. Jeżeli patrzeć na dzisiejszy humor, to american pie 'Beta'. Czy jakoś tak :D Jest śmieszny, co symbolizuje dzisiaj mnie. Mimo, że źle się czuję :D

3. Jaką książkę właśnie czytasz?

  Aktualnie nic. Zajmuję się swoim, oraz innymi blogami. Ale mogę napisać za to, jakiego gatunku lubię książki. Moja biblioteczka jest pełna książek fantasy/romans. Większość przeczytałam, a jeśli nie, to nie czytałam dalszych tomów, bo pierwszy był nudny. (kupuję na zapas wszystkie części xd)
Aktualnie czytam ostatnie zwykłe książki, poczynając od znanego Grey'a(i podobne do tego książki), kończąc na ' Duma i uprzedzenie i gra pozorów' . Czy jakoś tak. :D


4. Skąd w ogóle pomysł na prowadzenie bloga?

  Pisałam przedtem dużo, ale nigdy opowiadań nie kończyłam. Nie miałam motywacji. A więc założyłam bloga, bo pomyślałam, że czytelnicy(o ile ich kiedykolwiek znajdę) mnie zmobilizują do pracy nad powieścią. Chciałabym później wydać książkę.
PS. Dziękuję, że aż tyle was jest! ;*

5. Jakie masz zdanie na temat tolerancji wobec homoseksualistów? Uzasadnij!

  Nie interesują mnie sprawy innych. Właściwie jest to źle powiedziane- nie interesują mnie sprawy prywatne, na które nie mam wpływu. Chodzi o to, że jeśli ktoś jest jakim jest, powinno się z tym liczyć. To samo z gatunkiem muzyki, czy z upodobaniami w stosunku co do jedzenia (nie lubię ryb, a ktoś je uwielbia). A więc odpowiadając: Każdy jest inny. Z tym trzeba się liczyć. Jestem tolerancyjna dla wszystkich.

6. Czego najbardziej się boisz?

  Dam tu dziwną odpowiedź. Boję się ciemności, lecz najlepiej się w niej czuję i zazwyczaj nie zapalam światła. Boję, a właściwie brzydzę się pająków, chociaż mam ptasznika w terrarium. Boję się pływać, wchodzić do jeziora/morza/rzeki. Ale kiedy już tam wejdę, siłą trzeba mnie z niej wyciągać.
Ale czego boję się najbardziej? Odrzucenia, oraz boję się o bliskich. To chyba najbardziej, bo z tym nie da rady nic zrobić.

7. Masz możliwość spędzenia jednego dnia gdzie tylko chcesz. Jakie miejsce na świecie wybierasz, i co będziesz tam robił/a?

   Przy tym pytaniu się zawiesiłam. Sama nie wiem, nigdy o tym nie myślałam.
Z jednej strony chciałabym jechać do Egiptu i schować się w jakieś piramidzie. Kocham tą kulturę, najbardziej starożytną.
Ale z drugiej... Chciałabym zrobić coś spontanicznego. Pojechać do Las Vegas, upić się i zapomnieć o tym świecie (tylko na jeden dzień, zaznaczam) i zrobić coś szalonego, z czego później bym się śmiała i miło wspominała, bez żadnych ' Aleś Ty jesteś głupia! ' ze swojej strony.8. Czy ufasz jakiejś osobie na tyle, by powiedzieć jej wszystko?

  Właściwie to tak. Może to zabrzmi głupio, ale jest to moja mama ;d Wiecie czemu? Gdyż mimo swojego wieku, zachowuje się jak 5letnia dziewczynka. Każdy kto ją poznał, tak uważa. Nigdy nie miałam kary, zawsze ona mnie (w żartobliwym tonie głosu) bluzga, a ja ją. To tak, jakbyś miała starszą przyjaciółkę. Naśmiewa się ze mnie, krytykuje.
  Jeżeli chodzi o przyjaciół - nie mówię każdej osobie wszystkiego. Wiem jaki jest świat, jacy potrafią być ludzie. I wiem także o tym, że każdy się zmienia. A więc dla własnego bezpieczeństwa (a moje sekrety są duże) nie chcę wszystkiego mówić.

9. Czy gdybyś mógł/mogła przeżyć wybrany dzień jeszcze raz i coś w nim zmienić. Skusił/a byś się? 

  Nie. Gdyż wierzę w przeznaczenia i to, że gdybym coś  zmieniła, nawet najmniejsze gówienko przesunęła, w tym czasie, co teraz jestem, zmieniłoby się totalnie wszystko. Krótko: odpowiedź brzmi NIE. :) (moje życie nie jest kolorowe, raczej czarno-białe. Ale mimo tego, nic bym nie zmieniła)

10. Co myślisz o związkach księży z kobietami? (chodzi o to, że wielu z nich i tak ma żony) Uważasz, że powinno się to zalegalizować, czy powrócić do zwyczajów średniowiecznych?

  Nie wiem jakie są zwyczaje średniowieczne. Nie wypowiem się na ten temat. Każdy robi, co uważa za słuszne. Każdy ma swoją religię i nie powinien jej podważać, jeśli jest wierzący (ja nie jestem, a więc mam to gdzieś :D). Ale jeżeli mają jakieś zasady w wybranej przez siebie posłudze, powinni je tolerować i przestrzegać.

11. Boisz się śmierci? Dlaczego?

  Nie boję się. Śmierć, to śmierć. Każdy przez to przechodzi, a więc trzeba tylko czekać. Żyć dniem, nie załamywać się psychicznie. Wierzę w reinkarnację, a więc nie przejmuję się, że umrę. Mam inne spostrzeżenie na świat. Musimy ukończyć jakieś etapy, przejść przez przeznaczenie od punktu A do punktu B, a czasem nawet do Z. Ostatnim w tym świecie jest ostatni punkt, co nie oznacza, że nie będziemy mieli ich więcej.


Kurdę, jaka ja mądra ^^

NOMINUJĘ! :)
(zaznaczam, że dodaję blogi, które mi się podobają, mają dużo, lub mało obserwatorów).
Mam tylko 11miejsc, a więc nie gniewajcie się, że nie dodałam kogoś.

1. Wakako
2. Kasia
3. Jessica Brzozowska
4. Clair e
5. Caroline Love
6. Natalia Anonimowa
7. Ola Sovbedlly
8. Sharon Dreams
9. Karo ♥
10. Aleks
11. Blacky

No. Już to na tyle. Kolejność przypadkowa.
UWAGA! Jeśli nie chcesz się w to 'bawić', to spoczi :) Rozumiem to wszystko :D

A oto pytania do was :)

1. Pomyśl o czymś strasznym. Coś, przez co krew mrozi się w żyłach. Co to takiego jest i dlaczego?  :)
2. Najokrutniejsza rzecz, sytuacja, która miała miejsce w Twoim życiu?
3. Masz możliwość cofania się w czasie do tylko jednej daty. Jaka ona by była i dlaczego?
4. Co sądzisz o bezdomnych?
5. Zakładając, że nie masz własnych dzieci, jaki wiek najbardziej odpowiadałby Ci do urodzenia i dlaczego akurat ten?
6. Piszesz bloga-to fakt. Ale czemu akurat w tej tematyce?
7. Jakie masz największe marzenie?
8. Dostałabyś dwa bilety na wyjazd w Twoją krainę marzeń. Kogo byś zabrała ze sobą?
9. Co sądzisz na temat parapsychologii?
10. Wygrasz w lotto 12milionów. Co z tą sumą zrobisz? Krok po kroku.
11. O czym lubisz czytać książki ?

________________________________________5 komentarzy:

 1. Bardzo dziękuję za nominację ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoje odpowiedzi w pełni mnie usatysfakcjonowały ;) Co do pytania 10 - chodzi o pozbawianie duchownych przyrodzenia (osobiście uważam, że był to całkiem niezły pomysł). Mam nadzieję, że moje pytania (przynajmniej niektóre) dały trochę do myślenia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serio? :D Oj. To super ;)
   Tak, dały. W szczególności punkt na temat przenoszenia w czasie :)
   Się rozpisałam w pytaniach, a więc chyba dobrze :D

   Usuń
 3. Dziękuję za nominację. ^^

  OdpowiedzUsuń